Naujienos

Centro kvartalo daugiabučių namų renovacija

2021 02 22

 

Didžiajai daliai šalies gyventojų svarbi ne tik gyvenamo būsto kokybė, bet ir jų namus supanti aplinka. Būtent kompleksinis teritorijų atnaujinimas suteikia galimybę ne tik atnaujinti patį daugiabutį, bet ir sutvarkyti aplink namą esančias žaliąsias teritorijas, automobilių stovėjimo aikšteles, vaikų žaidimo zonas.
Tauragės rajono savivaldybės tarybos patvirtintos trys daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo energinio efektyvumo didinimo programos: Centro, Žalgirių mikrorajonų ir Tauragės dvaro k. (Taurų k.).
Centro mikrorajono daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo energinio efektyvumo didinimo programa patvirtinta dar 2017 m. pabaigoje. Kvartale yra 17 daugiabučių gyvenamųjų namų. Dariaus ir Girėno gatvėje yra 9 daugiabučiai namai, iš jų 6 yra atnaujinti (modernizuoti), 2 atnaujinami, tai Dariaus ir Girėno 32 ir Dariaus ir Girėno 34, šiuo metu perkami vieno daugiabučio namo rangos darbai, tai Dariaus ir Girėno g. 28.
Vytauto ir Gedimino gatvėse esantys 7 namai, kurie buvo įtraukti į Centro mikrorajono daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo energinio efektyvumo didinimo programą ir jau yra modernizuoti.
Taip pat Centro mikrorajono programai priskirtas ir Žemaitės gatvėje esantis vienas daugiabutis namas. Šio namo gyventojams Tauragės šilumos tinklai organizavo balsavimą, dėl dalyvavimo daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Deja dėl mažo gyventojų aktyvumo namo dalyvavimas programoje nebuvo patvirtintas. Tikimės, kad daugiabučio namo gyventojai aktyviau dalyvaus, sprendžiant namo modernizavimo klausimus. Tai galima padaryti keliais būdais, kreiptis į namą administruojančią įmonę arba į Tauragės šilumos tinklų renovacijos grupę, pateikiant daugiau nei pusės turto savininkų sutikimų dėl renovacijos.  
Kvartalo atnaujinimas vykdomas etapais, baigus Centro mikrorajono daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimą (modernizavimą), kvartalas taps ne tik energetiškai efektyvesnis ir patrauklesnis gyventi, bet ir saugesnis, nes pagal programą numatytas socialinės ir inžinerinės infrastruktūros atnaujinimas (sutvarkomos gatvės, aikštelės, apšvietimas ir viešosios erdvės), taip pagerinamas miesto vaizdas, užtikrinant kvartalo ir viso miesto patrauklumą, gyventojų gyvenimo kokybės pagerėjimą bei verslo skatinimą. Dar vienas svarbus rodiklis, tai kad atlikus renovaciją šilumos poreikis ir sąskaitos dydis už šilumą, sumažės vidutiniškai 3 kartus. Taip pat tokiu būdu sumažės bendra šiltnamio efektą sukeliančių dujų tarša, o tai svarbus veiksnys stabdantis klimato šiltėjimą.


2021-02-22